Oferta

Żłobek pracuje w godzinach od 6.30 do 16.30. Placówka prowadzi działalność przez cały rok, od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

W naszym żłobku prowadzimy zajęcia zabawowe z elementami edukacyjnymi i integracji sensorycznej, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. 
Oferujemy: 
Zajęcia z języka angielskiego, które pozwalają na osłuchanie się dziecka z językiem obcym.
Zajęcia z logopedą mające na celu zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy oraz nasilaniu się już istniejących nieprawidłowości. Zajęcia logopedyczne pomagają prawidłowo kształtować rozwój mowy i języka Twojego dziecka.
Także oferowane przez nas zajęcia terapeutyczne z psychologiem mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. 
Codziennie prowadzimy zajęcia psychoruchowe, ćwiczenia z elementami integracji sensorycznej, bajkoterapię oraz ćwiczenia relaksacyjne.
W żłobku odbywają się również poranki muzyczne, dzięki którym Nasze dzieci mają możliwość osłuchania się z instrumentami. Muzyce towarzyszą śpiewy i tańce, które przyczyniają się do wspierania rozwoju motoryki dużej.

W naszej pracy kierujemy się sprawdzonymi oraz pewnymi metodami pracy z dziećmi. Korzystamy z tradycyjnych, jak i nowoczesnych metod, które służą rozwijaniu zdolności oraz zainteresowań dzieci. Każdego dnia podążamy za rozwojem dziecka, oferując mu naukę poprzez zabawę poprzez wszystkie inne formy doświadczeń. Proponujemy podopiecznym różnego rodzaju zabawy manipulacyjne, które polegają na manipulowaniu przedmiotami z użyciem wszystkich dostępnych strategii sensomotorycznych, np. wkładanie, przesuwanie, chwytanie, wyjmowanie, przekładanie z rączki, do rączki, rzucanie, turlanie itp. Każdego dnia dzieciom towarzyszą zabawy ruchowe, które zawierają różne elementy ruchów, takich jak bieganie, skakanie. Wiele zabaw ruchowych ma charakter zespołowy, gdzie dzieci ćwiczą proste ruchy chodzenia, podskoków, chwytania, biegania. Podczas tych zajęć dziecko ćwiczy mięśnie, sprawność rąk i nóg. Korzystamy także z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (metoda wykorzystująca język ciała, rozwijająca świadomość własnego ciała) oraz z Metody Marianny i Kristophera Knillów (rozwija percepcję słuchowo – wzrokowo – ruchową).

 

Więcej w tej kategorii: « Nasz personel O żłobku »

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl