O instytucie

Instytut Rozwoju Dziecka to zespół placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie Karuzela. To miejsce, w którym dzieci, otrzymują nie tylko opiekę i edukację , ale przede wszystkim kompleksową wielospecjalistyczną pomoc wykwalifikowanych wychowawców i specjalistów. Naszym największym atutem jest indywidualne i holistyczne podejście do każdego dziecka.
Od lat prowadzimy przedszkole, poradnię, zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, od niedawna także żłobek. Bierzemy udział w projektach polskich i zagranicznych, co umożliwia nam wykorzystywanie najnowszych metod terapii i diagnostyki zaburzeń stosowanych z powodzeniem na całym świecie.
Wspieramy dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi. Stawiamy na wysoką jakość opieki, wrażliwość na potrzeby maluszków, wspieranie ich rozwoju oraz tworzenia osobowości naszych podopiecznych. Dzięki profesjonalnej opiece, którą zapewnia wykwalifikowana kadra, rodzice mają pewność, że pozostawiają swoje pociechy w przyjaznym i uroczym miejscu. Oferujemy nowoczesny budynek wraz z wyposażeniem, odpowiednio przystosowany do diagnoz, terapii, nauki, opieki, zabawy oraz odpoczynku dzieci.
Karuzela to placówka sensoryczna. Oznacza to, że wszelkie nasze działania wspierają rozwój dziecka w myśl zasad neurodydaktyki, czyli edukacji poprzez doświadczanie. Dlatego nasze dzieci smakują, dotykają, wąchają, poznają – bawią się barwami, fakturami.
Dla zapewnienia jak najlepszych sensorycznych doświadczeń naszych dzieci powstaje ogród sensoryczny, miejsce doskonałej zabawy i edukacji. Do dyspozycji nasi podopieczni mają dwa place zabaw.
W Poradnia Rodzinnej świadczymy usługi terapeutyczne oraz diagnostyczne dla dzieci z: Autyzmem, Zespołem Aspergera i ADHD. Dodatkowo oferujemy dostępność specjalistycznych konsultacji oraz terapii. Zapewniamy pomoc: psychologiczną, psychiatryczną, pedagogiczną, logopedyczną oraz fizjoterapeutyczną na najwyższym poziomie.
Prowadzimy grupę wsparcia dla rodziców chcących się podzielić swoimi doświadczeniami, radościami, troskami przy opiece swoich pociech. W bezpiecznej atmosferze, kameralnej grupie, przy asyście psychologa, rodzice mogą posłuchać lub opowiedzieć o tym wszystkim, co dla nich ważne.
Instytut prowadzi również studia podyplomowe z zakresu Integracji Sensorycznej, gdzie doświadczona kadra i nowoczesne sale terapeutyczne pozwalają na zdobycie wiedzy i doświadczenia w jednym miejscu.
Instytut Rozwoju Dziecka to placówka, którą tworzą ludzie o wielkim doświadczeniu i sercu.

Zapraszamy

Więcej w tej kategorii: « Działania cykliczne Oferty pracy »

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl