Akcja „Dwulatek mówi”

Opóźniona mowa jest zazwyczaj pierwszym niepokojącym symptomem, na który zwracają uwagę rodzice. Niestety, w społeczeństwie wciąż pokutują mity, że dziecko zaczyna mówić w wieku kilku lat, że chłopcy mówią później. Dlatego też pierwsza wizyta u logopedy jest wówczas, kiedy dziecko już dawno chodzi do przedszkola, ale nie rozmawia z innymi dziećmi, bo nie potrafi. Stąd pomysł na akcję. Rozwojowo dziecko zaczyna mówić ok. 12 miesiąca swoje pierwsze słowa, a wieku dwóch lat składa pierwsze proste zdania na miarę swojego wieku oczywiście.

W ramach akcji tworzymy kwestionariusze do przesiewowego badania dzieci w wieku od ok. 20 do 36 miesięcy. Dokładamy wszelkich starań, by taki kwestionariusz znalazł się w każdej radomskiej przychodni, w każdym radomskim żłobku i przedszkolu, a z czasem także we wszystkich polskich placówkach tego typu. Działamy w myśl zasady, że wczesne określenie ewentualnych trudności dziecka umożliwi podjęcie jak najszybszej terapii, co z kolei wpływa na jak najlepsze jej wyniki.

Drogi Rodzicu, przeczytaj, jak mówi dwulatek.

 

Stowarzyszenie "Karuzela"

Powołane w listopadzie 2007r. by pomagać osobom z ADHD, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami..

OPP

Dochód z działalności przeznaczamy wyłącznie na działalność statutową. Wpisując w zeznanie podatkowe nr KRS 0000 293451 umożliwiasz dzieciom podjęcie najlepszej dla nich terapii.

Godziny otwarcia

Żłobek i przedszkole

  • pon-pt: 6:30-16:30

Poradnia

  • pon-pt: 7:30-17:30

Szybki kontakt

Możesz nas odwiedzić pod adresem:
Starokrakowska 135 26-600 Radom
stowarzyszenie@karuzela.org

Zarząd Stowarzyszenia "Karuzela":

Prezes Sylwia Waśkiewicz
tel.509 057 823

Instytut Rozwoju Dziecka

Dyr. Generalny Linda Dąbrowska
tel. sekretariat: 510 832 823

© 2019 Karuzela.org All Rights Reserved. Stworzono we współpracy z web-coder.pl