Myślimy Na Niebiesko

Naszą misją jest poszerzanie świadomości społeczeństwa na temat potrzeb osób z autyzmem, a także ograniczeń, jakie często spotykają na swojej drodze w trakcie realizowania z pozoru zwykłych zadań, takich jak: zrobienie zakupów czy wizyta u stomatologa. Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci z tym zaburzeniem, te zadania często są wyczynem na miarę zdobycia K2.  W świecie przepełnionym bodźcami wizualnymi, czy dźwiękowymi, każde zadanie wymagające wyjścia z bezpiecznej przestrzeni jaką jest Dom, dla osób z autyzmem przypomina starcie z tykającą sensoryczną bombą, która w każdej chwili może wybuchnąć doprowadzając do przestymulowania.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 

Obchody są okazją do ogólnopolskiego zaangażowania i efektywnej współpracy, której celem jest:

podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzm
poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem
zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem
możliwienie rozwijania indywidualnych talentów

Sprawdź poniżej jakie wydarzenia przygotowały dla Ciebie placówki, które Myślą Na Niebiesko
(chcesz, by Twoja placówka umieszczała wydarzenia w tym kalendarzu? Szukaj informacji na dole tego artykułu)

Jeśli chcesz zorganizować Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w swoim mieście ułatwiamy Ci to. Poniżej znajdują się gotowe materiały do pobrania i druku.
Korzystaj dowolnie.

INFORMACJE DOTYCZĄCE WŁĄCZENIA SIĘ W OBCHODY

Baza Placówek Przyjaznych Osobom z Autyzmem

jest nie tylko spisem organizacji, sklepów, gabinetów czy klinik, Zaaranżowanie bezpiecznej przestrzeni sklepowej, pozwalającej na spokojne zrobienie zakupów,  czy przygotowanie gabinetu na przyjęcie pacjenta, który odbiera bodźce w zupełnie inny sposób, to tylko część planów związanych z funkcjonowaniem Bazy Placówek Przyjaznych Osobom z Autyzmem.

Dzięki tej platformie, w jednym miejscu Rodzice dzieci z autyzmem, ale także osoby dorosłe, będą mogły odszukać placówki, które wykazują się szczególną empatią oraz profesjonalizmem w procesie obsługiwania tych wyjątkowych klientów czy pacjentów, odbierających świat w nieco inny sposób.

Początek strony