PnPaź22

Trzy światy - Lodołamacze stereotypów…

„Trzy światy - Lodołamacze stereotypów…” pod takim tytułem zgłębialiśmy wiedzę o autyzmie, ADHD i innych zaburzeniach na X szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenia Karuzela tym razem w partnerstwie z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu.

Dlaczego ważne jest by aktywizować dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwoju?
Jak wspierać ich rozwój?
Czy autyzm da się „leczyć”?
Jak chronić dzieci przed cyberprzemocą i innymi zagrożeniami?
Jak pomóc im w samodzielności?
I co z ich seksualnością?

Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć w czasie 2 dni szkolenia specjaliści na co dzień pracujący w dziećmi i młodzieżą. Wśród nich pojawili się tacy, dzięki którym mogliśmy na te zagadnienia spojrzeć z innej perspektywy, czasem bardziej krytycznej, innym razem łamiącej stereotypowe schematy. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie a spotkanie z praktykami zaowocuje nowymi metodami pracy i jeszcze lepszym zrozumieniem potrzeb dzieci i młodzieży z autyzmem, ADHD, Zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami rozwoju.

Tematy nie zostały wyczerpane więc już dziś zachęcamy do zarejestrowania kuponów rabatowych uprawniających do zniżki na przyszłoroczne szkolenie.

Nauczycieli, terapeutów i dyrektorów szkół oraz rodziców już teraz zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych szkoleń i śledzenia działań Stowarzyszenia Karuzela na profilu facebooka https://www.facebook.com/StowarzyszenieKaruzelaRadom/ oraz na stronie www.karuzela.org

Początek strony