Żłobek "Karuzela" za unijne wsparcie.

 obek karuzela

Jest żłobek, będę poradnie, przedszkole i dom dziennego pobytu dla młodzieży. Korzystając z unijnego wsparcia , Stowarzyszenie "Karuzela" tworzy w Radomiu instytut rozwoju Dziecka.

Do żłobka "Karuzela" przychodzi 30 dzieci , którymi opekuje się 10-osobowy personel.Placówka działa od stycznia br. w dawnej siedzibie firmy "Techmatrans" przy ul. Starokrakowskiej 135 , ale uroczyste otwarcie nastąpiło 21 marca , z idziałem przedstawicieli władz miasta i województwa. - Chciałbym władzom stowarzyszenia pogratulować konsekwencji. Trzymamy kciuki za realizację następnych waszych projektów, będziemy was w tym wspierać - obiecał prezydent miasta Raomia Radosław Witkowski.

Żłobek powstał dzięki wsparciu unijnemu , w ramach regionalnego operacyjnego województwa Mazowieckiego 2014-2020 (poddziałanie 8-3-1 ułatwienie powrotu do aktywności zawodowej , które wdraża WUP w Warszawie). Wartość projektu "Karuzeli" przekroczyła 1,8 mln zł. Udowodniliście że potraficie sięgać po środki zewnętrzne -komentował władze stowarzyszenia wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.Umowa na dofinansowanie projektu została podpisana w maju 2017 roku , prace remontowe i adaptacyjne ruszyły dwa miesiące później. Oprócz sal dla dzieci są m.in. gabinety logopedy i psychologa , jadalnia , sypialnia , pomieszczenia socjalne oraz sala do gier i zabaw ruchowych . Co pewien czas w placówce odbywają się bezpłatne konsultacje logopedyczne dla mieszkańców Radomia , w planach jest także dogoterapia. Dzięki unijnemu dofinansowaniu rodzice ponoszą jedynie koszty posiłków swoich pociech.

Otwarcie żłobka to dla władz stowarzyszenia "Karuzela" pierwszy etap realizacji ambitnych planów. W przyszłości , w tym samym miejscu , będzie jeszcze przedszkole integracyjne , szkoła podstawowa i dom dziennego pobytu dla młodzieży. Starania o pozyskanie dofinansowania - m-in. z PFRON i funduszy unijnych - już trwają. Planowana jest tu także przeprowadzka poradni rodzinnej oraz poradni psychologiczno - pedagogicznej - Całość ma tworzyć Instytut Rozwoju Dziecka , który skupi w jednym miejscu wszystkie prowadzone przez nas placówki. W ten sposób chcemy naszym dzieciom zapewnić wsparcie od urodzenia aż do wejścia w świat dorosłych - zapowiada wiceprezes "Karuzeli" Katarzyna Ziętek.

Początek strony